-->

www.elektronikdevre.org

App Store Uygulama İçi Satış Yapmayan Oyunlar İçin Özel Bir Katagori Oluşturdu !

Etiketler :

Günümüzde bir çok içerik "freemium" adıyla tabir edilen şekilde gelirini sağlıyor. Bu gelir yönteminde uygulama kullanıcılara ücretsiz sunuluyor fakat daha sonra uygulama içinde bazı yükseltmeler ve özellikleri yapmak isteyen kullanıcılardan ücret talep ediyor. Bu tarz oyunlarda kullanıcılar oyunu hiç ücret vermeden oynayabiliyorlar ancak tüm içeriğe ulaşmak istediklerinde cüzdanlarından çok yüksek bir ücret çıkması gerekiyor.

 Apple ise bu tarz uygulamalar dışında ödemeyi yükleme sırasında alan ve sonrasında tüm içeriğe ulaşabilen oyunlar için özel bir kategori yarattı. Pay Once & Play (Bir kez öde & Oyna) adındaki kategori altında oyun içi içerik satışı yapmayan uygulamalar kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Oyun içi uygulama satışları özellikle veliler için de risk taşıyor. Bu tarz oyunlar çocuklara oynaması için bırakılırken çocuğunuz bu içerikleri farkında olmadan satın almış olabiliyor. Uygulama içi satışlardan da gelir elde eden Apple'ın bu kategoriyi yaratması kullanıcılarını düşündüğünün bir göstergesi olarak gösteriliyor.
Alıntıdır...

0 yorum :