-->

www.elektronikdevre.org

iPhone ve iPadler için Flash Bellek iXPand

Etiketler :
Günümüzde en çok kullanılan mobil cihazlardan olan iPhone ve iPad’in şüphesiz en kötü yanlarından birisi depolama alanındaki yetersizlik. Yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraflar, Apple’ın 16 Gblık modellerinde depolama sorununu ciddi anlamda artırıyor. Her ne kadar iCloud gibi bulut depolamalar çözüm olarak sunulsa da internetin az çektiği veya hiç olmadığı durumlarda, özellikle daha fazla fotoğraf ve video çekilen gezi ve seyahatlerde ayrı bir depolama birimine olan ihtiyaç giderek artıyor.
Sandisk, kullanıcıların bu mağduriyetine bir nebze çözüm getirmesi için iXpand isimli taşınabilir bir USB flash bellek geliştirerek bu alanda bir ilke imza attı. Bu cihaz hem lightning hem USB bağlantılı olarak kullanılabilen taşınabilir bir flash bellek.

bgMpLY.jpg

Piyasadaki kablosuz flaş belleklerden farklı olarak SanDisk’in iXpand modeli doğrudan iPhone ve iPad’lerle kullanılabildiği için bir adım öne geçiyor. iXpand Flash bellek iPhone, iPad, PC ve Mac bilgisayarlar arasında fotoğraf ve videoları aktarmayı kolaylaştırıyor. Bir diğer güzel yanı ise popüler video ve fotoğraf formatlarını destekliyor olması.

ZAQpYz.png

USB 2.0 ve üzerinde destekleyen iOS 7.1 ve üstü iPhone ve iPad modelleri ile sorunsuz bir şekilde çalışmakta. Aynı zamanda Windows XP, Windows 7, Windows 8, Mac OS X v10.5 ve üstü bilgisayarlarda çalışmaktadır.

Bu USB flaş bellek iOS 7 ve iOS 8 ile uyumlu ve cihaza kablosuz veya yerleşik Lightning kablosuyla bağlanma imkanı tanıyor. Bu cihazın en önemli ve olumlu özelliği ise iPhone ve iPadlere fotoğraf/video aktarma fırsatı sunması aynı şekilde bu cihazlardan fotoğraf / video kaydetmeyi sağlaması. Bu senkronizasyon işlemini ise kendi uygulaması olan Sandisk iXpand Sync isimli uygulama aracılığıyla gerçekleştiriyor ve bu sayede fotoğraf ve video gibi veriler MAC yada Windows bilgisayarlara aktarılabiliyor ve otomatik olarak senkronize ediliyor.

bgMpBV.jpg

Bunların yanı sıra iXpand Flash Drive için hazırlanan özel uygulama ile videolar iPhone veya iPad üzerinde oynatılabiliyor. Ayrıca iXpand flash bellek tarafından desteklenen video formatları: WMV, AVI, MKV, MP4, MOV

99qAbk.jpg

SanDisk iXpand flash belleğin 16 GB, 32 GB ve 64 GB modelleri bulunmakta ve depolama miktarına göre değişen fiyatları ise:

Fiyatı:
16 GB: 59.99 Dolar
32 GB: 79.99 Dolar
64 GB: 119.99 Dolar


ALINTIDIR

0 yorum :