-->

www.elektronikdevre.org

iTunes ve App Store çöktü!


Apple'ın online mağazalarındaki sorunlar nedir?
Cupertino merkezli şirketin iTunes, App Store ve diğer çevirimiçi hizmetlerinde bu sabahtan beridir problem yaşanıyor. Herhangi bir uygulama veya başka bir öğe satın almak istediğinde öğenin mevcut olmadığına dair bir hata mesajı ekranda çıkıyor.


Çeşitli internet topluluklarında içeriğin görüntülenemediğini, iTunes Store geçici olarak kullanılamıyor veya istek tamamlanamadı mesajlarını aldığını belirten kullanıcı şikayetleri var.
App Store'a girildiğinde herhangi bir öğede al ya da indir düğmesine dokunulduğunda yükle düğmesi görüntüleniyor. Fakat yüklemeye basınca yuvarlak dönerek işlem yapmaya çalışıyor ve düğme tekrardan al ya da indire dönüşüyor.Yani herhangi bir şeyi indirmek şimdilik mümkün değil.


The Next Web sitesinin raporuna göre benzer sorunlar Mac App Store, iBooks ve diğer hizmetleri de etkiliyor. Ayrıca çeşitli ülkelerdeki kullanıcıların şikayetlerine bakarsak sorun sadece belirli yerlerle alakalı değil dünya genelinde yaygın gibi duruyor. Apple'ın sistem durumu sayfasına göre herhangi bir kesinti ya da diğer başka bir sorun yok. Apple şu zamana kadar herhangi bir açıklama yapmış değil.

                                     
Bu Linkten olayı takip edebilirsiniz: https://www.apple.com/support/systemstatus/                                        


                                        Jailbreak Adamı takipte kalın Hoşcakalın!

                           
https://www.youtube.com/channel/UCoBv36f3J43AZZvWJBlKg0w


0 yorum :