-->

www.elektronikdevre.org

iPad' e Whatsapp Yüklemek ( Jailbreaksiz )

Etiketler :

HİLE LİNK VE ÇALIŞMASINDA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ YUKARIDAKİ DOWNLOAD YAZAN YERE TIKLAYIP YÜKLEME YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Değerli okurlarımız merhaba, 
iPad sürümünüz iOS 8.3 ise iOS 8.2 ye düşürmeniz gerekecektir; çünkü bu işlemimizde iFunBox  adlı programı kullanacağız ve bu program iOS 8.3 Sürümü ile çalışmamaktadır. İlerde başka sürümlerde iFunBox çalıştırırsa iOS 8.2 ye düşürmenize gerek yoktur.   
 iOS 8.2 ye nasıl düşürüleceğini bilmiyorsanız  aşağıdaki linkte anlatılanları yapınız

YAPILACAK İŞLEMLER
 Kurulum dosyası olan .ipa formatındaki dosyaya ihtiyacımız var. Bunun için de Mac bilgisayarımızda Finder>Müzik>iTunes>iTunes Media>Mobile Applications yolunu izleyeceğiz. Mobile Applications klasörünün nerede olduğu, kullandığınız işletim sistemine göre değişmekle birlikte, çoğu Mac bilgisayarlarda belirttiğimiz yol üzerindedir. Windows bilgisayarlarda ise Program Files>iTunes>iTunes Media veya Müzikler>iTunes>iTunes Media yolu üzerinden Mobil Applications klasörüne ulaşabilirsiniz.
Klasöre girdikten sonra karşımıza indirdiğimiz uygulamaların .ipa dosyaları çıkacak. WhatsApp’a kadar inin ve .ipa uzantılı dosyayı masaüstünüze kopyalayın.
iFunbox ile kurulum 
iPad veya iPod Touch cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Şimdi iPad üzerindeki dosyaları yönetmek için iTunes haricinde başka bir program kullanacağız. Bu makalemizde kullandığımız program ise, tamamen ücretsiz olan iFunbox programı.
Siteye girip, platformunuzu seçtikten sonra programın son sürümünü indirin ve programı çalıştırın. Üst menüsünün en sağında bulunan, Install App seçeneğine tıklayın ve masaüstündeki WhatsApp .ipa dosyasını seçin. Hızlıca kurulum gerçekleşecek ve WhatsApp simgesini iPad ekranınızda göreceksiniz. Ama daha işimiz bitmedi, WhatsApp’ın çalışması için birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor.
iPhone’a WhatsApp kurun
Sıradaki işlem için, bir iPhone’a ihtiyacımız var. Telefonunuzda hali hazırda WhatsApp yüklüyse, bir alttaki paragraftan okumaya devam edebilirsiniz. Telefonunuz üzerinden uygulama mağazanıza girin ve normal bir şekilde WhatsApp’ı indirin. Uygulamayı açtığınızda sizden bir telefon numarası isteyecek. iPad’inizde kullanmak istediğiniz numarayı WhatsApp’a girin ve size gönderilecek doğrulama kodu ile kayıt işlemini tamamlayın.
Artık WhatsApp’a telefon numaramızı kaydettik. Şimdi iPad’i bilgisayardan çıkarıp, iPhone’u bağlıyoruz ve iFunbox’u açıyoruz. iPhone girişinin altındaki User Applications klasörüne tıklayın ve WhatsApp simgesine çift tıklayarak girin. Sonrasında kayıt verilerinin de bulunduğu Library ve Documents klasörlerini masaüstünüze atın.
Verileri iPad’e taşıyın
Neredeyse bitiriyoruz artık. iPhone’u çıkarıp iPad’i bilgisayarınıza bağlayın ve iFunbox’ı açın. iPad girişi altından User Applications klasörüne tıklayın ve deminki gibi WhatsApp’a girin. Şimdi masaüstüne attığımız Library ve Documents klasörlerini, iPad’de bulunanlar ile değiştireceğiz ve böylece kayıt verileri iPad’e taşınmış olacak.
iPad’e WhatsApp kurma işlemimiz bu kadar. Süreç sırasında bazı sorunlarla karşılaşan kullanıcılar olmuş ancak adımları dikkatli bir şekilde izlerseniz bir sorun yaşamamanız gerekiyor. Cihazın desteklenmediği uyarısını kaldırmak için de iPad üzerinden WhatsApp’ı kapatıp açmanız gerekebilir.


Alıntıdır...


Apple Hile Dünyası
www.iphonehileleri.com

1 yorum :