-->

www.elektronikdevre.org

iOS 8.3 Jailbreak Hatası Çözümleri

Etiketler :ÖNEMLİ NOTLAR, HATALAR ve ÇÖZÜMLER 

1. 1101 hatası (%20 'de tıkanma sorunu) : Bu problem iTunes versiyonundan kaynaklanmaktadır. JB işlemine başlamadan önce Program Ekle/Kaldır dan iTunes dahil Apple a ait bütün programları kaldırın. Uninstall işlemlerinden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Buradan işletim sisteminize göre iTunes 12.0.1 versiyonunu indirerek kurulumunu yaptıktan sonra JB işlemine devam edin. 

2. 1102 hatası : Bu hatada , telefonumuzdaki 'Uçak Modu' nu açıp 'Parola'mızı deaktif ettiğimizden emin olarak çözebiliyoruz. 

3. 1103 hatası : İndirilen JB dosyası bozulmuş olabilir. Kaynağından tekrar indirerek deneyiniz. 

4. 1104 hatası (%30 ve %40'ta tıkanma sorunu) : USB portundan kaynaklı olabilir. Farklı bir USB portu ya da bilgisayarda deneyiniz. 

5. 1105 hatası (%50'de tıkanma sorunu) : Antivirüs ya da firewall engellemesinden veya 'iPhonu'umu Bul' aktifliğinden dolayı olabilir. 

6. %60'da tıkanma sorunu : Cihazınızı ve bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra programı 'Yönetici' olarak çalıştırarak JB işlemini deneyin. Eğer problem devam ederse 'Restore' yaparak JB işlemlerini baştan yapın. 

7. 'Jailbreak failed!' hatası : Cihazınızda 'WiFi' ı kapatarak yeniden deneyin. 

8. 'Apple Driver hasn’t been found' hatası : Buradan iTunesDriver64_0205.exe yi indirerek bilgisayarınıza kurduktan sonra JB işlemini yeniden deneyiniz. 

9. 'Storage Almost Full' hatası : Cydia'yı çalıştırın ve yüklemelerinin bitmesini bekleyin. 

BAŞLICA SORULAR ve CEVAPLAR 

1. 2.0.0 JB Tooluyla JB işlemlerimi yaptım. Cydia'dan kurduğum tweakler 'Ayarlar' da görünmüyor. 

Çözüm : 2.0.0 versiyonuyla yapılan JB'de bazı problemler yaşandığı için, JB işlemleri tamamlandıktan sonra yine leak olan buradan deb uzantılı dosyayı (substrate) indirip Cydia'dan kurduğumuz iFile tweak iyle açarak 'Kurulum' yapmamız gerekiyor. Kurulum sonunda '0' koduyla bittiğinde başarıyla deb uzantılı dosyayı kurmuş oluyoruz. 

Not : Cydia installer ın yeni sürümünü (1.1.18) ve Cydia' ile gelen diğer güncellemeleri yapınız. 

2. deb kurulumunda etc/rc.d/ dizin hatası alıyorum. 

Çözüm : etc klasörünün altında bulunan /rc.d klasörünü içeriğiyle birlikte iFile aracılığıyla silin. deb dosyasını yeniden kurun. Kurulum '0' koduyla bittiğinde başarılı demektir. 

3. Ben henüz Jailbreak yapmadım. Hangi versiyonla JB yapmalıyım? 

Çözüm : 2.0.0 da yaşanan stabilite sorunlarından dolayı Taig tarafından önerilmese de, sızmış versiyonu (2.1.2) i kurarak tamamlayabilirsiniz. 2.1.1 kurulumu yaparsanız ayrıca deb kurulumu yapmanız gerekmeyecektir. (2.1.2 sürümünü iTunes versiyonunu düşürmeden yapabilirsiniz) 

4. Tweak ve kaynak (repo) yüklemelerinde bazı hatalar alıyorum. Tweakler güncel mi? 

Çözüm : Tweaklerin kaynaklarında problem olabilir. İnternet bağlantınızda bağlandığınız yere göre engelleme olabilir. Bunları göz önüne alarak tekrar deneyiniz. Tweakler önümüzdeki günlerde yazılımcıları tarafından güncellenecektir. Bir süre sabretmemiz gerek. 

5. JB işleminden sonra AppStore dan uygulama indiremiyorum, güncelleme yapamıyorum. 

Çözüm : Eğer yukarıda ki yazıları dikkate alarak JB yaptıysanız , AppStore hesabınızı ve şifrenizi yeniden girmenizi isteyecektir. Bilgileri girdiğiniz taktirde güncelleme ve indirme işlemlerini yapabilirsiniz. 
Eğer sorun devam ediyorsa şu işlemleri deneyiniz : 

- Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge > iPhone' dilini değiştirin ve tekrar geri alın. 
- Ayarlar > iTunes ve App Store > Çıkış yapıp tekrar gerekli bilgilerle Giriş yapın. 

6. Jb yaptım iconlarım görünmüyor. 

Çözüm : Taig reposundan 'TaiG 8.1.3-8.x Untether'ı 2.1.2 ye yükseltin.Büyük olasılıkla problem giderlecektir. 

7. Ben 2.0.0 ya da 2.1.1 versiyonlarıyla JB yapmıştım. Son versiyon olan 2.1.2 ye nasıl geçeceğim?

Çözüm : Bu sürümlerle JB yapan kullanıcılar, Taig repo kaynağından (http://apt.taig.com) 'TaiG 8.1.3-8.x Untether' ı update etmek suretiyle bu işlemi 'Restore' a gerek kalmadan gerçekleştirebilirler. (Taig reposunda server problemleri nedeniyle TaiG 8.1.3-8.x Untether v2.1.2 yi göremeyen kullanıcılar http://apt.3kzhushou.com reposu ekleyerek ya da Cydia reposundan da yayınlanan 2.1.2 ye geçiş yapabilirler.)
 

UICache Temizleme 


Alıntıdır.

5 yorum :

 1. abi benim cydiayı tam güncellemeyi seçip güncelle dedim sonrasında aygıtı yeniden başlatı seçtim cydia kapandı ve telefon kasmaya başladı şuan ekran açılmıyor ne yapa bilirim

  YanıtlaSil
 2. Cihazını restore et ve yeniden güncel taig ile jailbreak yap

  YanıtlaSil
 3. Hangi programdı oyun içi satın alımı beleş yapan bilen varmı

  YanıtlaSil
 4. LÜTFEN YARDIM EDİN ACTİVATÖR OLMUYO ÇALIŞMIYO YARDIM LÜTFEN :(((8

  YanıtlaSil
 5. Oyun içi ücretsiz alım yapan localappstore. Sitemizde ios8.3 için yayınlanmıştır

  YanıtlaSil